RT0805BRC0728KL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0805BRC0728KL
JLCPCB Part #
C864804
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 28kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±15ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS