RT0805BRB076R8L
MFR.Part #
RT0805BRB076R8L
JLCPCB Part #
C5896388
Description
-55℃~+155℃ 125mW 6.8Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS