RT0805BRB0748R7L
MFR.Part #
RT0805BRB0748R7L
JLCPCB Part #
C864398
Description
-55℃~+155℃ 125mW 48.7Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS