RT0805BRB07182RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0805BRB07182RL
JLCPCB Part #
C864127
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 182Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS