RT0603WRB073K16L
MFR.Part #
RT0603WRB073K16L
JLCPCB Part #
C3941183
Description
-55℃~+155℃ 100mW 3.16kΩ Thin Film Resistor ±0.05% ±10ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS