RT0603WRB0736K5L
MFR.Part #
RT0603WRB0736K5L
JLCPCB Part #
C4269147
Description
-55℃~+155℃ 100mW 36.5kΩ Thin Film Resistor ±0.05% ±10ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS