RT0603LRD071K55L
MFR.Part #
RT0603LRD071K55L
JLCPCB Part #
C5738725
Description
-55℃~+155℃ 1.55kΩ 100mW Thin Film Resistor ±0.01% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS