RT0603FRD072K7L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0603FRD072K7L
JLCPCB Part #
C863400
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.7kΩ Thin Film Resistor ±1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS