RT0603DRE0740R2L
MFR.Part #
RT0603DRE0740R2L
JLCPCB Part #
C706087
Description
-55℃~+155℃ 100mW 40.2Ω 75V Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS