RT0603CRE07300RL
MFR.Part #
RT0603CRE07300RL
JLCPCB Part #
C862490
Description
-55℃~+155℃ 100mW 300Ω Thin Film Resistor ±0.25% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS