RT0603CRC07806RL
MFR.Part #
RT0603CRC07806RL
JLCPCB Part #
C2141297
Description
-55℃~+155℃ 100mW 75V 806Ω Thin Film Resistor ±0.25% ±15ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS