RT0603CRC0740R2L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0603CRC0740R2L
JLCPCB Part #
C2141782
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 40.2Ω 75V Thin Film Resistor ±0.25% ±15ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS