RT0603CRC07270RL
MFR.Part #
RT0603CRC07270RL
JLCPCB Part #
C2140952
Description
-55℃~+155℃ 100mW 270Ω 75V Thin Film Resistor ±0.25% ±15ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS