RT0603CRC071K5L
MFR.Part #
RT0603CRC071K5L
JLCPCB Part #
C2141099
Description
-55℃~+155℃ 1.5kΩ 100mW 75V Thin Film Resistor ±0.25% ±15ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS