RT0603CRB07887RL
MFR.Part #
RT0603CRB07887RL
JLCPCB Part #
C862360
Description
-55℃~+155℃ 100mW 887Ω Thin Film Resistor ±0.25% ±10ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS