RT0603CRB072K2L
MFR.Part #
RT0603CRB072K2L
JLCPCB Part #
C862343
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.2kΩ Thin Film Resistor ±0.25% ±10ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS