RT0603BRE0798K8L
MFR.Part #
RT0603BRE0798K8L
JLCPCB Part #
C20165709
Description
-55℃~+155℃ 100mW 98.8kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS