RT0603BRE075R76L
MFR.Part #
RT0603BRE075R76L
JLCPCB Part #
C5879507
Description
-55℃~+155℃ 100mW 5.76Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS