RT0603BRE072R87L
MFR.Part #
RT0603BRE072R87L
JLCPCB Part #
C5738651
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.87Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS