RT0603BRD078R06L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0603BRD078R06L
JLCPCB Part #
C5896316
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 8.06Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS