RT0603BRD0748K1L
MFR.Part #
RT0603BRD0748K1L
JLCPCB Part #
C861428
Description
-55℃~+155℃ 100mW 48.1kΩ 75V Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS