RT0603BRD0740K7L
MFR.Part #
RT0603BRD0740K7L
JLCPCB Part #
C861391
Description
-55℃~+155℃ 100mW 40.7kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS