RT0603BRD07158RL
MFR.Part #
RT0603BRD07158RL
JLCPCB Part #
C861140
Description
-55℃~+155℃ 100mW 158Ω 75V Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS