RT0603BRC0740R2L
MFR.Part #
RT0603BRC0740R2L
JLCPCB Part #
C860885
Description
-55℃~+155℃ 100mW 40.2Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±15ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS