RT0603BRB078R66L
MFR.Part #
RT0603BRB078R66L
JLCPCB Part #
C4246740
Description
-55℃~+155℃ 100mW 8.66Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS