RT0603BRB07806RL
MFR.Part #
RT0603BRB07806RL
JLCPCB Part #
C860517
Description
-55℃~+155℃ 100mW 806Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS