RT0603BRB071K6L
MFR.Part #
RT0603BRB071K6L
JLCPCB Part #
C860203
Description
-55℃~+155℃ 1.6kΩ 100mW 75V Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS