RT0402FRE0740K2L
MFR.Part #
RT0402FRE0740K2L
JLCPCB Part #
C854317
Description
-55℃~+155℃ 40.2kΩ 63mW Thin Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS