RT0402FRD0756K2L
MFR.Part #
RT0402FRD0756K2L
JLCPCB Part #
C2106517
Description
-55℃~+155℃ 50V 56.2kΩ 62.5mW Thin Film Resistor ±1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS