RT0402DRE0788R7L
MFR.Part #
RT0402DRE0788R7L
JLCPCB Part #
C2098459
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 88.7Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS