RT0402DRE0728RL
MFR.Part #
RT0402DRE0728RL
JLCPCB Part #
C2100415
Description
-55℃~+155℃ 28Ω 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS