RT0402DRD0742R2L
MFR.Part #
RT0402DRD0742R2L
JLCPCB Part #
C2098117
Description
-55℃~+155℃ 42.2Ω 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS