RT0402DRD0726R7L
MFR.Part #
RT0402DRD0726R7L
JLCPCB Part #
C2102769
Description
-55℃~+155℃ 26.7Ω 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS