RT0402DRD0718R2L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0402DRD0718R2L
JLCPCB Part #
C2103061
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 18.2Ω 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS