RT0402CRD07270RL
MFR.Part #
RT0402CRD07270RL
JLCPCB Part #
C2127575
Description
-55℃~+155℃ 270Ω 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±0.25% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS