RT0402CRD0715R8L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0402CRD0715R8L
JLCPCB Part #
C4308717
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 15.8Ω 62.5mW Thin Film Resistor ±0.25% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS