RT0402BRE078K06L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0402BRE078K06L
JLCPCB Part #
C853421
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 8.06kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS