RT0402BRE0776K8L
MFR.Part #
RT0402BRE0776K8L
JLCPCB Part #
C853393
Description
-55℃~+155℃ 62.5mW 76.8kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS