RT0402BRE071K8L
MFR.Part #
RT0402BRE071K8L
JLCPCB Part #
C728567
Description
-55℃~+155℃ 1.8kΩ 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS