RT0402BRD0782R5L
MFR.Part #
RT0402BRD0782R5L
JLCPCB Part #
C705640
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 82.5Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS