RT0402BRD077K68L
MFR.Part #
RT0402BRD077K68L
JLCPCB Part #
C852919
Description
-55℃~+155℃ 50V 63mW 7.68kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS