RT0402BRD0751RL
MFR.Part #
RT0402BRD0751RL
JLCPCB Part #
C852830
Description
-55℃~+155℃ 50V 51Ω 63mW Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS