RT0402BRB078K87L
MFR.Part #
RT0402BRB078K87L
JLCPCB Part #
C5897072
Description
-55℃~+155℃ 63mW 8.87kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS