RT0402BRB0776R8L
MFR.Part #
RT0402BRB0776R8L
JLCPCB Part #
C5878736
Description
-55℃~+155℃ 63mW 76.8Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS