RT0402BRB075K76L
MFR.Part #
RT0402BRB075K76L
JLCPCB Part #
C6288223
Description
-55℃~+155℃ 5.76kΩ 63mW Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS