RT0402BRB0756RL
MFR.Part #
RT0402BRB0756RL
JLCPCB Part #
C6288221
Description
-55℃~+155℃ 56Ω 63mW Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS