RT0402BRB07562RL
MFR.Part #
RT0402BRB07562RL
JLCPCB Part #
C6668521
Description
-55℃~+155℃ 562Ω 63mW Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS