RT0402BRB0753R6L
MFR.Part #
RT0402BRB0753R6L
JLCPCB Part #
C5897054
Description
-55℃~+155℃ 53.6Ω 63mW Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS