RT0402BRB0741R2L
MFR.Part #
RT0402BRB0741R2L
JLCPCB Part #
C5878722
Description
-55℃~+155℃ 41.2Ω 63mW Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS