RT0402BRB0740R2L
MFR.Part #
RT0402BRB0740R2L
JLCPCB Part #
C5897040
Description
-55℃~+155℃ 40.2Ω 63mW Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS